Искане за възстановяване
От: В** К** К** Зададен на: 05.05.2021 Отговорен на: 10.05.2021Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Имате ли тази практика да се свързвате със здравно осигурено лице по e-mail чрез посредник? Ето и текста на мейла изпратен до мен: Уважаеми [email protected], nhif.bg се свърза с нас след последната проверка на вашето здравноосигурително досие, те решиха, че ще получите възстановяване от 209,90 лв. Попълнете формуляра за възстановяване и го потвърдете чрез връзката по-долу :
Отговор
На интернет страницата на НЗОК (www.nhif.bg) в рубрика „Новини от НЗОК“ е публикувана информация (с дата 29. 05.2021г.) във връзка с получените от гражданите спам имейли, които съдържат текст с насочване към мейл адрес на НЗОК.