отразяване на преглед при домащно посещение.
От: Д** Ж** Зададен на: 18.02.2011 Отговорен на: 02.03.2011Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравейте,при домашно посещение се попълва формуляра на амбулаторния лист с подпис на пациента.След това този преглед се въвежда в програмата и листа се принтира,но върху него няма подпис на пациента.Трябва ли по-късно пациента отново да се посети, за да подпише принтирания лист?Ще има ли проблем при последващия контрол или въпросът ми е как се отразява домашно посещение? Не отговорихте на предишен мой въпрос:трябва ли да назнача консултациите със специалист по диспансерна програма,ако пациента не желае такива и това се отрази в амб.лист за да получа заплащане на прегледа?Благодаря.
Отговор
2.при деклариран писмен отказ от страна на ЗЗОЛ за конкретна медицинска дейност или медико-диагностични изследвания, отразен в амбулаторния лист, същите дейности не следва да се назначават.