отказ от консултация
От: Д** Ж** Зададен на: 10.02.2011 Отговорен на: 02.03.2011Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравейте,много мои пациенти,диспансеризирани със сърдечни заболявания,с кодове I10,I11,I20,както и със ЗД-тип2,отказват ежегодната консултация със съответния тесен специалист,възползвайки се от моята специалност по вътрешни болести.По правилата на миналия НРД аз им назначавах тези консултации,въпреки че знаех,че няма да се използват от тях.Беше ми обяснено,че само така ще получа заплащане.Искам да попитам за тази година,ако пациента откаже консултацията и отказа се отрази чрез негов подпис в амб.лист,мога ли да да спестя МН или задължително трябва да го назнача,за да получа заплащане за диспансерния преглед?Благодаря!
Отговор
2.при деклариран писмен отказ от страна на ЗЗОЛ за конкретна медицинска дейност или медико-диагностични изследвания, отразен в амбулаторния лист, същите дейности не следва да се назначават.