профилактични прегледи
От: Д** В** Зададен на: 11.12.2010 Отговорен на: 14.12.2010Категория
Онлайн консултации
Въпрос
М 11.2010г ми отпаднаха два профилактични пергледа на пациента записани мюни2010г пир мен- отговорът на РЗОК- има вече проведен такъв за годината. Добре, аз как да разбера има ли пациента профилактичен перглед- и двамата пациенти изрично попитах и те отговориха че не са си правили тази година, а на практика се оказа че вече са имали такива
Отговор
Съгласно чл. 118 от НРД 2010 новоизбраният общопрактикуващ лекар изисква извлечение от необходимата медицинска документация – здравно досие (копие или етапна епикриза) от предишния ОПЛ.
В случаите, когато ЗЗОЛ не е посещавал предишния ОПЛ, той издава служебна бележка, с която удостоверява липсата на здравно досие.