Диспансерно болни
От: Т** О** Г** Зададен на: 17.03.2018 Отговорен на: 22.03.2018Категория
Онлайн консултации
Въпрос
От април 2017г. имам онкологично досие. Означава ли това, че съм диспасеризирана като онкоболна? Ако е така, защо това не е отразено в електронното ми досие?
Отговор
След приключване на лечението (в случая в досието Ви има отчетени пътеки с онкологична диагноза) и след издаване на решение по Амбулаторна процедура № 5 „Определяне на план за лечение на болни със злокачествени заболявания“, пациентът става диспансерен.