Активиране на мобилното приложение е-здраве
От: Л** С** Зададен на: 04.03.2026 Отговорен на: 05.03.2026Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравейте. Защо, за да се активира мобилното приложение в офис на РЗОК в А., искат първо телефонът да ми се заключва и тогава да ми бъде активирано приложението. Не ели възможно приложението да се активира, без заключване на телефона. Очаквам вашия отговор на имейл
Отговор
Мобилното приложение еЗдраве е част от Националната здравноинформационна система (НЗИС), която се разработва и поддържа от Министерството на здравеопазването (МЗ). Поради това всички въпроси, свързани с електронното здравно досие, неговото съдържание и достъп следва да бъдат отправяни към МЗ като администрираща институция.