Операция на шип - пета
От: Р** Н** Зададен на: 19.11.2025 Отговорен на: 25.11.2025Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравейте! На 11.02.2025г. в ортопедично отделение на болница М. - П. ми беше направена операция за премахване на шип /отзад на петата/. На 20.05.2025г. пак там, втора операция за премахване на съединителна тъкън образувала се като мазол. На 19.08.2025г. трета операция, за премахване на възпаление от двете страни на ахилесовото сухожилие. На 15.09.2025г. четвърта операция за получена инфекция. На 16.10.2025г. поредната операция/пета поред/ за почисване и лечение на инфекцията/стафилококос аурелис/, за което не са обърнали внимание на резултата още от четвъртата операция - на 3 и 5 ден излизат положителни посявки, но няма кой да ги погледне! На 18-я ден ги виждат и веднага ми се обаждат да отида в отделението, за да вземат мерки. След 18 дневен престой стафилококовата инфекция е преодоляна, но в следствие на нея разреза не заздравява. Остава отворен и ме местят в хирургическо отделени. Въпреки усилията на д-р К., която се занимава с лечение на трудно зарастващи рани, това е трябвало да бъде направено преди 2-3 месеца! След престой от 8 дена съм изписан. Прибирам се С., но въпреки, че не съм медицинско лице е видно, че раната се влошава! На 11.11.2025г. отивам в П. 124 кабинет и след сваляне на превръзката, веднага приемане за операция/шеста поред/ вече на ахилесово сухожилие в клиниката по гнойно-септична хирургия. Няма да коментирам метода на постоперативното лечение, само ще спомена, че е от преди 30-35 години. Господа, искам да поясня, че при приемането в болница М. не взимат урина за изследване, но резултати от изследването се появяват. Лаборантките, които го правят, казват, че така им нередено! При поставянето на абокати в операционната на ортопедично отделение това се случва от 3-4 път! Анастезиоложката пък си ръчка на телефона по време на операцийте! Първата и петата операция бяха с пълна упойка. Втората,третата и четвъртата операция с местна упойка-така можеш да видиш как се забавлява анастезиоложката/д-р Д./. Всичко написано по-горе съм го взел от здравното си досие! Можете да го еидите и Вие. За съжалени нямате опция за качване на снимки. Всичко е документирано от последните девет месеца! Не на последно место искам да Ви стане ясно как се правят изследвания така, че ме изкараха диабетик, с висок холестерол и заразен с ХИВ / резуптатите обаче от НЦЗПБ с две последователни посявки са отрицателни/. Резултатите ми от П. /за съжаление не ги качват в досието ми/ са такива, че кардиолога заяви, че и той би искал да има такива! Инересува ме дали НЗОК може да направи така, че нещата в болница М. в П. /специално ортопедично отделение/ да си понесат последсвията? Независимо от това, дали ще обърнете внимание или не, аз ще напиша всичко много по-подробно и ще го внеса в деловодството на НЗОК за да получа входящ номер. Също така ще внеса копия до КЗП, Министерството на здравеопазването и БТВ /там имам кой да направи нещо/. Не желая да ми се отговаря по Интернет или на мейл, по възможност телефонен разговор. Ще си търся правата, за всичко, което ми е причинено по съдебен път! Желая Ви здраве! 19.11.2025г. София
Отговор
-
проверки за спазването на правата на пациентите в лечебните заведения, както и проверки по молби на граждани и юридически лица свързани с оказаната им медицинска помощ;
-
проверки за спазването на утвърдените медицински стандарти в лечебните заведения, както и контрол върху качеството на оказаната медицинска помощ в съответствие с утвърдените медицински стандарти.