Реимбурсация на Сензори за измерване на кръвната захар за лица навършващия 18г
От: Е** С** Зададен на: 08.11.2025 Отговорен на: 14.11.2025Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Какво се случва с лица, които са със сензори за измерване на кръвната захар, реимбурсирани по здравна каса, след като навършат 18 г? Трябва ли да минават нова комисия, какви са правилата за изписване на сензори след навършването на пълнолетие?
Отговор
След изтичане на срока на издадените протоколи пациентите следва да се обърнат към наблюдаващия ги ендокринолог за издаване на нов протокол за продължаващо лечение, с който да бъде предписан някой от сензорите, включени в „Списък с медицински изделия по групи, които НЗОК заплаща в условията на извънболничната медицинска помощ“ - в сила от 01 януари 2025 година.