Нови сензори Dexcom ONE+
От: А** К** Зададен на: 05.12.2024 Отговорен на: 10.12.2024Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Dexcom компания ни информира, че считано от 12.12.2024 спират от продажба сензорите за постоянен мониторинг на кръвна захара Dexcom ONE. Ще има гратисен период на обслужване до 31.03.2025г., за да може да се осъществи плавно преминаване към новите сензори Dexcom ONE+. Въпросът ми е предвижда ли се новите сензори да бъдат поети от НЗОК през 2025г. и как ще се случи промяната- трябва ли да се минава отново през комисия или сензора ще бъде изписан направо от проследяващият ни ендокриноло? В нашия случай става въпрос за момче на 15 години с ДТ1 и с рецепта за сензори Dexcom ONE? Предварително благодаря за отговора Ви! Поздрави, А. К.