Отпускане на лекарства по ЗК
От: П** Т** Зададен на: 17.11.2021 Отговорен на: 22.11.2021Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравейте! Подадох документи за отпускане на лекарство последната седмица на месец септември. Дамите на място ми обясниха, че ще трябва да изчакам месец,но мина вече повече от месец и половина. Притеснена съм от забавянето. Има ли някаква яснота по статуса на молбата ми? Благодаря! Поздрави, Полина!
Отговор
В уводния текст на рубриката „Онлайн консултации“е записано, че не се извършват справки по подадени от конкретни лица заявления за отпускане по протоколи на лекарствени продукти, медицински изделия и диетични храни за специални медицински цели, заплащани от НЗОК. Информация се предоставя в районната здравноосигурителна каса (РЗОК), в която са подадени документите.