Медицински услуги
От: П** Ц** Зададен на: 13.07.2022 Отговорен на: 14.07.2022Категория
Онлайн консултации
Въпрос
При посещение на личния лекар освен потребителската такса,ми бяха поискани още 5 лева.На въпроса ми за какво са те,ми беше отговорено,че са за изготвяне на електронното здравно досие и при всяко посещение ще ги плащаме.Така ни искат и по 5 лв.за поставяне на инжекция ,предписана от личния лекар или специалист и др.Въпросът ми е има ли документ предписващ събирането на тези пари ,можем ли да откажем да ги дадем и какви са последствията за пациента?