Отпускане за ваксина Synagis за новородено в 7-ми месец
От: Ю** О** Зададен на: 23.01.2021 Отговорен на: 26.01.2021Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравейте, на 8.01.2021 г. от Майчин дом изписаха новородено дете, на което има направени 3 поредни ваксини Synagis в болнична среда и след изписването ни казаха, че трябва да подадем необходимите документи за останалите 2 броя ваксини до края на сезона. На 12.01.2021 г. подадох и ми приеха документите в РЗОК София обл. като ми казаха, че е възможно да се наложи да чакам и над 30 дни за одобрение от Комисия за отпускане на ваксината, като в този случай, детето ще изпусне предварително записан час за поставяне на ваксината на тридесетия ден от последната имунизация. Въпросите, които имам са следните: Кога се събира Комисията и дали мога да разчитам до 2 или 3.02.2021 г. да бъде издаден Протокол за да мога да поръчам ваксината и на 9.02.2021 г. да се явим по записания час за ваксинация? Ако до тази дата не успея да получа Протокол и се наложи да си я закупя, възможно ли е да се кандидатсва в последващ период за възстановяване на заплатената сума при одобрение от Комисията за отпускане на ваксината?