Медицински процедури и лабораторни изследвания
От: П** Г** Зададен на: 11.05.2020 Отговорен на: 18.05.2020Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Добър ден, Миналата година в началото на месец март ми беше направен гинекологичен преглед и лабораторно изследване. Поради грубо и непрофесионално отношение, потърсих второ мнение от друг специалист. В последствие чрез уникален код за достъп до системата установих, че първият специалист и негов колега са ми "провели" редица изследвания и процедури: 1.Изследване на Prolactin, TSH 2. Диагностично изследване за Chlamydia trachomatis 3. Антибиограма с 6 антибиотични диска по EUCAST, Материал от мъжка/женска генитална система-директна микроскопия/препарат по Грам,култивиране и доказване на N. gonorrhoeae,Streptococcus beta-haemolyticus,Staphylococcus,Enterobacteriaceae и други Грам(-) бактерии, Гъбички (C. albicans) и др. 4. фототерапия, диатермия, друга физикална терапия; Възможно ли е да получа копие от "направените" изследвания и манипулации? От въпроса ми трябва да става ясно, че аз повторно не съм посещавала гореспоменатите специалисти. Благодаря Ви.
Отговор
За всяко несъответствие между получена медицинска помощ и отразените дейности в електронното здравно досие, може да подадете жалба в районната здравноосигурителна каса. Контролните органи на институцията ще извършат проверка и писмено ще Ви информират за резултатите от нея.