Нямам достъп до електронното си досие!
От: Б** Л** Л** Зададен на: 06.01.2018 Отговорен на: 10.01.2018Категория
Онлайн консултации
Въпрос
От 2 дни нямам достъп до електронното си досие, НЕ Е ПРИЧИНАТА В МОИТЕ НАСТРОЙКИ, моля да вземете мерки! И един втори въпрос - къде в електронното досие мога да видя резултатите от клинични изследвания (нанесени от лабораторията, в която са извършени).
Отговор
След извършена проверка за евентуален технически проблем за достъп до персонализираната информационна система, Ви информираме, че няма причина да не можете да влезете в досието си. Направете отново опит за влизане в системата. Ако причината, както ни пишете, не е в настройките, обърнете внимание на въвеждането на кода (captcha) - трябва да се внимава за малки и главни букви, и за интервали. Предвидена е възможност и за зареждане на нов текст (captcha) чрез бутонче за смяна на картинката на reCaptcha-а. Освен това в полето „идентификатор“ въвеждате ЕГН.
По втория Ви въпрос: Информацията, която постъпва в Персонализираната информационна система не представлява копие на документа на хартиен носител. Електронен отчет за извършената дейност на пациента, отразена в амбулаторни листове в определен от НЗОК формат, подписан с електронен подпис на личния лекар или на лекаря специалист, извършил прегледа, се изпраща през портала на НЗОК. Екземпляр от амбулаторния лист на хартиен носител, подписан от лекаря и от пациента, се прилага към здравното (медицинско) досие на здравноосигуреното лице, което съдържа всички медицински документи, и се съхранява в кабинета на лекаря. Един екземпляр от попълнения от лекаря амбулаторен лист за извършения преглед се предоставя на пациента при поискване.