Електронното здравно досие
От: Б** И** М** Зададен на: 25.01.2016 Отговорен на: 29.01.2016Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Видях на сайта Ви за услугата която предлагате от 2013 г за здравно електронно досие. Въпросът ми към Вас е - каква е ползата от него, когато то не е актуално и не съдържа полезни данни, да нсе кажа никакви. Имам уникален идентификационен номер за това досие издаден от Районната ми НЗОК от 2 или три години. Какво беше разочарованието ми когато влязох в него и го прочетох - 1.Там пише няма данни за алергии / аз имам бронхиална астма от 12 години насам и съм силно алергична/; 2.Няма данни за моите три операции - извадена ми е жлъчката, имам операция на пъпна херния и операция за отстраняване на доброкачествен карцином на матката. Нищо от това не е споменато. Имам високо кръвно и др. Преди всяка операция представям изследване от пулмолог към какво съм алергична; 3.Дори няма данни каква е кръвната ми група и какъв е резус факторът ми; 4.Искам да попитам някой осъвременява ли изобщо тази информация в тези ел.досиета , когато всяка година имаме право да сменяме джипи-то си? Какъв е смисълът от тези ел.досиета, когато те не се осъвременяват и поддържат от никого? На практика те не са действащи. Поздрави!