Диспансеризация
От: С** Зададен на: 26.06.2015 Отговорен на: 30.06.2015Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Баща ми е с диагностицирано злокачествено заболяване на простата от март 2012 г. и редица съпътстващи заболявания.Вече 3 години посещава на 6 м. онкодиспансера в Стара Загора и му предписват инжекции-по една на 3 м. При изследване през м декември PSA е 4.През м. юни е 15 и е назначена лъчетерапия без негово знание.В досието няма никакви изследвания-празна папка.С ПИК установихме, че той не е диспансерен за това заболяване.Същевременно установихме и др. нередности, като напр., че са му отстранени оперативно тестисите през 2012г, което не отговаря на истината. Междувременно , в следствие на инжекциите получи диабет. Срещу изследванията , правени от болница "Ст. Киркович" виждаме име на лекар-неизвестен и НЗОК плаща тази дейност не еднократно!? Моля за съвет, как да постъпим от тук нататък, защото очевидно има злоупотреби, освен това здравето на баща ми се уврежда още повече1