некоректна, невъзпитана и невежа общопрактукуваща лекарка
От: Г** Р** Зададен на: 23.05.2014 Отговорен на: 31.05.2014Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравейте, искам да попитам къде и какво трябва да направя за да се оплача от лекар, който иска да постави рискова ваксина на болно бебе с проведена терапия с Урбазон, защото щели да го глобят от ХЕИ и впоследствие отказва да води коректно медицинско досие на детето, като въведе в своя софтуер приложените ваксини от предния общопрактикуващ лекар.
Отговор
За изясняване на фактите, изложени в жалбата, се назначава проверка по документи на изпълнителя на медицинска помощ или на лечебното заведение, като жалбоподателят задължително се уведомява за резултатите. Редно е да приложите и копия от всички документи, които имате в наличност, и разбира се, да опишете подробно всички обстоятелства по случая.
Когато жалбата Ви е свързана с качеството на оказаната медицинска помощ, може да подадете жалба и до Регионалните здравни инспекции (РЗИ), които са структури към Министерството на здравеопазването(МЗ) или до Изпълнителна агенция "Медицински одит" към МЗ на адрес – бул.”Георги Софийски” №3, гр.София 1606.