здравно досие
От: Г** Х** Зададен на: 26.01.2014 Отговорен на: 03.02.2014Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравейте! Чрез УКД влизам в здравното си досие. По този повод, искам да попитам – има ли някакви срокове за попълването му от лекарите, при които съм бил на прегледи. През декември 2013 година имам правени: при личния лекар – годишен профилактичен преглед, реимунизация, направление за кръвно изследване за простатата; направление и последващи амбулаторна операция и прегледи при хирург и съответно издаден болничен лист; лабораторно изследване на отрязаното. Нищо от изброеното по-горе не е отразено в досието ми. Нали всички упоменати по-горе лекари си имат компютри. Не се ли попълва досието веднага, онлайн? При каналите за нотификация по абонамента. Има възможности само за единия – само чрез предплатени есемеси – защо не функционира вторият – чрез имейли? Не приема изпратения код за потвърждение. Бих искал да ползвам и двата. При влизането в здравното досие – защо се налага да се отваря първо пидиеф файла, да се чете чак до края и чак тогава да се влиза в ПИС на НЗОК? Не е ли по-добре да се раздели дадената информация от линка, който да е директно сложен на началната страница на НЗОК?