изписване на лекарства
От: Е** Л** Т** Зададен на: 18.10.2013 Отговорен на: 25.10.2013Категория
Онлайн консултации
Въпрос
При смяна на лекарствата от лекуващия лекар специалист чие е задължението да посочи кодът на лекарствата - лекуващият лекар или личният лекар, който вписва в рецептурната книжка лекарствата за месеца и съответно рецептите, които остават в аптеката, и кой нормативен документ регламентира чие е задължението? Аз съм астматик и четвърти ден съм без изписаните ми от лекуващия лекар лекарства, затова, че личната ми лекарка й е "развален" компютърът и ползва някакъв списък - не знам от коя година и в който моето лекарство със съответните милиграми не фигурира, т.е. тя не знае кодът му?