медикамента OSSEOR
От: Т** Б** Зададен на: 15.07.2013 Отговорен на: 23.07.2013Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравейте, Лежах в отделение по "Ревматология" от там се констатира, че имам остеопороза. Аз съм жена на 38 г. претърпяла операция от миома в следствие на което ми бяха отстранени матката и шийката, но яйчниците ми бяха запазени. Нямам цикъл от 1 година, но ставните ми болки се увеличиха. От направения "Декса" се вижда ясно,че съм в червена зона. Лекуващият лекар ми препоръча в епикризата OSSEOR, защото имам и в момента кистозен яйчник. При посещение при ОПЛ ми беше казано, че този медикамент се изписва само от алерголог и ендокринолог. Моля Ви да ми отговорите нужно ли е толкова много разкатаване за да получа нуждаещото ми се лекарство за събуждане на костите?
Отговор
Уважаема госпожо Бузини, лекар-специалист, сключил договор с НЗОК, назначава терапията с лекарствени продукти, която се отразява в амбулаторния лист. Вторият екземпляр се изпраща чрез здравноосигуреното лице до общопрактикуващия лекар за прилагане към здравното досие. Общопрактикуващият лекар има право, съгласно назначената от специалиста терапия, да предписва лекарствени продукти по международно непатентно наименование в рамките на съществуващите в Лекарствения списък на НЗОК.