изписване на лекарства
От: Е** В** Б** Зададен на: 12.12.2012 Отговорен на: 18.12.2012Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравеите ,искам да попитам защо джипито ми отказва да ми изписва лекарства по НЗОК-които ги поема ,като салбутамол инхалер ,хлофазолин ,салуретин,верапамил,пенсионер по болест сам като едно от заболчваничта ми е хобб и хипертоничя,тези лекарства ги закупувам години наред.КОгато ми е необходим талон за кардиолог поцхти винаги ми е отказано с мотива ,че нчма талони .Моля да ми отговорите ,кои лекарства се заплащат и кои трябва аз да си закупувам .Джипито ми се казва д-рСИМОВАв 24 дкц.кабинет 1.Пояснете какви мерки ще се предприемат ,за игнорирането си или да потърся съдеиствиетонна съдебните власти ,за нарушаване на праватами ,като пенсионер по болест
Отговор
Като здравноосигурено лице имате право да подаде жалба в РЗОК по местоживеене - за некоректно обслужване от страна на общопрактикуващия лекар.