комисия
От: Д** С** Зададен на: 13.11.2012 Отговорен на: 13.11.2012Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Не ме интересува как да си взимам фрисопеп! Минахме през тази процедура и съм запозната!!!! ИНТЕРЕСУВА МЕ ДОКУМЕНТА ЗА ХРОНИЧНО ЗАБОЛЯВАНЕ КАДЕ И КАК ДА ГО ИЗВАДЯ!!!! Пазя си всички протоколи и пр.!!! Този документ ми трябва за детска ясла, а наща педиатърка иска ПАРИ! Затова се обръщам към Вас!!! Искам да знам дали се заплаща този документ за хронично заболяване, от каде и как да го извадя?
Отговор
Уважаема г-жо Стойчева, ако детето Ви страда от хронично заболяване, това би трябвало да бъде доказано чрез преглед и съответните изследвания.
Диагнозата може да бъде вписана, например, в амбулаторния лист от прегледа, който Вие можете да получите, без да заплащате за това.
Амбулаторният лист се подписва от лекаря специалист и от здравноосигуреното лице (при деца - от родителя), като вторият екземпляр се изпраща по здравноосигуреното лици до общопрактикуващия (личен) лекар - за прилагане към здравното досие.