Лекарска немърливост
От: В** П** Зададен на: 23.05.2019 Отговорен на: 28.05.2019Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравейте, Като здравноосигурен претъпрях за една година три операции на ингвинална херния-ляво.Една в гр.Русе -УМБАЛ ххх и две в гр.София МБАЛ ххх .Не споменавм ,че съм завел жалба за лекарска немърливост касаща лекарите в УМБАЛ ххх . Но постепенно губя доверие в Българската здравна система защото от здрав човек ме направиха инвалид.Странното е обаче че преглеждайки здравното си досие на всякъде е посочено че приема е спешен,а не е имало нищо спешно в случая.Споменавам и двете лечебни заведения.Не споменав и средствата за изследвания без направление за установяване на диагноза защото в България явно няма диагностици.Не споменам и допълнителното заболяване което ми докараха хирурзи от двете болници- фиброза.
Отговор
Може да подадете жалба в районната здравноосигурителна каса, като опишете всички обстоятелства по случая, вкл. разминаването в информацията при приема в лечебното заведение за болнична помощ и в електронното Ви досие.