некоректен лекар
От: С** Зададен на: 27.04.2012 Отговорен на: 09.05.2012Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравейте!Реших да си зкупя електронен подпис и прегледах досието на детето си.Направо съм в шок и ужас от това което виждам.Според документи които е издал лекаря сме били болни едва ли не всеки месец от 2011 година, което е абсолютно невярно!!! Разболявали сме се два пъти сериозно и тези два пъти сме приемали антибиотик.Преди тези два пъти детето е вдигало температура и се оправи само с витамин С и осцилококцинум.Пазя си рецептите.Но от електронното досие почти всеки месец е било болно от остри дихателни инфекции и ангина !?!Дори има писани лекарства които никога не са ми предписвани и не съм давала / понеже реално не съм го водила при лекаря понеже за посочените дати изобщо не е било болно / освен това пишеше "детето сучи малко" в периода , в който е било на една година а аз порди рязко спиране на кърмата не кърмя от третия месец?!?? Направо съм възмутена - чета и недоумявам това нещо за моето дете ли се отнася?? Ходил съм редовно на консултации , а не са отбелязани редовно тези прегледи които са редовни ?!?Освен това нещата които вижда са само до 2011 г и се чудя и мая какво да очаквам като написано за 2012г.Детето ми е записано при един общопрактикуващ лекар,който дава двугодишен талон за педиатър - реално съм ходила само при педитъра-никога не съм ходила при общопрактикуващия лекар и не съм говорила дори с него ,а той е писал направления за "направени" прегледи от него пак с диагнози ..Според мен това е доста некоректно и не знам какво бих могла да направя за да спре това.И каква отговорност носи то затова и ако оспорва чия дума има тежест? Аз прегледах и моето досие и съм при друг лекар и не съм видял нищо измислено и нереално - което значи че не всеки лекар прави това...
Отговор
Ако Вие подадете писмена жалба, по Вашия сигнал ще бъде извършена проверка, за резултатите от която ще бъдете уведомени.