Здавно осигуряване при бременност в чужбина и досие в онкодиспансер в България
От: Д** С** Зададен на: 16.12.2011 Отговорен на: 16.12.2011Категория
Онлайн консултации
Въпрос
Здравейте! Аз съм редовен докторант в Унгария, тук се омъжих и забременях. Проблемът е, че през лятото претърпях операция на щитовидната жлеза в България и все още съм в процес на мониторинг, защото ми беше открит карцином. В този смисъл предполагам бременността ще се счита за рискова. Мога ли да ползвам услугите на наблюдаващия ме лекар в България, ако прехвърля здравното си осигуряване в Унгария? Аз самата държа да продължа наблюденията в България поне още една година и да допълвам данните в картона ми от мониторинговите изследвания, който е в регионален онкологичен център. Имах намерение да си идвам в България за изследванията през 6/12 месеца. Понеже трабвя да правя кръвни изследвания редовно, а не съм сигурна, че те са безплатни, ако съм само със здравна европейска карта, както в момента, мислех да почна да се осигурявам в Унгария. Какво бихте ме посъветвали?